Ogres Centrālā bibliotēka – moderns zinību centrs
Latvijas valsts un Bila&Melindas Geitsu fonda līdzfinansētā projekta „Informācijas tehnoloģiju apmācības vājredzīgiem un neredzīgiem cilvēkiem” ietvaros Ogres Centrālās bibliotēkas (OCB) lietotājiem ir pieejams specializēts datortehnikas komplekts cilvēkiem ar redzes traucējumiem. Šobrīd lietotāju rīcībā ir videolupa un telelupa.
Tādas ikdienišķas darbības kā žurnālu un laikrakstu pārlapošana, fotogrāfiju aplūkošana, etiķešu lasīšana, krustvārdu mīklu minēšana vairs nesagādās problēmas cilvēkiem ar redzes traucējumiem. Šo datortehniku var izmantot katrs lasītājs, kuram ir nepieciešamība aplūkot kādu sīku tekstu vai palielināt attēlu.
Pētīti arī adījumu raksti un pat plaukstu līnijas
Ņemot vērā, ka drīz šīm jaunajām iekārtām būs apritējis gads, kopš tās pieejamas OCB, portāls Ogrenet devās apraudzīt iekārtas un noskaidrot, vai cilvēki izmanto šo moderno jauninājumu. Ogres Centrālas bibliotēkas galvenā bibliotekāre Elita Juberte portālam Ogrenet pastāstīja, ka šo jauno ierīci lasītāji diemžēl izmanto reti. E.Juberte uzsver, ka „šo ierīci cilvēkiem vajadzētu gribēt vismaz pamēģināt”.
Piedaloties publisko bibliotēku attīstības projektā „Trešais tēva dēls”, OCB saviem lasītājiem un apmeklētājiem ir dāvājusi iespēju izmantot bezmaksas internetu un WiFi bezvadu internetu. Bezmaksas internetu izmanto ne tikai pieaugušie un studenti, bet arī skolēni un Ogres Profesionālās vidusskolas, Amatniecības vidusskolas un Meža tehnikuma audzēkņi. Tieši jauniešiem tad arī ir bijusi vislielākā interese par minētajām modernajām tehnoloģijām – videolupu un telelupu. Aiz intereses tuvplānā esot pētīts ne tikai drukātais teksts grāmatās un laikrakstos, bet arī kartes, audumu un matu struktūras, adījumu raksti, un pat plaukstu līnijas. Jācer, ka jaunieši iedrošinās arī citus, īpaši tos, kuriem tas būtu patiešām noderīgi.
Bibliotēkas mājas lapa – jaunā izskatā
Jaunais gads bibliotēkai nācis ar dažādiem jaunumiem. Ogres Centrālajai bibliotēkai ir arī sava mājaslapa: http://www.ocb.lv . Tagad - jaunā izskatā. Tajā ir skatāms elektroniskais katalogs, kā arī informācija par bibliotēkas vēsturi, darba laikiem, kontaktinformācija, karte - lai bibliotēku varētu vieglāk sameklēt, mājaslapā atrodams arī pašu bibliotekāru veidots video un foto materiāls par bibliotēku un tās apkārtni.
Twitter - tīmekļa serviss visiem
Jaunajā mājaslapā darbojas jauns tīmekļa serviss - Twitter. Tas ir tīmekļa serviss visiem - draugiem, ģimenei, darba kolēģiem un citiem, lai komunicētu un atbildētu uz pavisam vienkāršu jautājumu - Ko Tu dari? Un atbilde uz šo jautājumu lietotājam ir jāsniedz 140 zīmju apjomā. Ogres Centrālā bibliotēka izmanto Twitter servisu, lai pavēstītu par dažādiem jaunumiem, notikumiem un citiem nozīmīgiem mirkļiem bibliotēkas dzīvē. Ja Tu jau esi Twitter lietotājs, tad pievieno savam draugu lokam arī bibliotēku. Ja Tu vēl neesi Twitter lietotājs, tad pievienojies, vai ieskaties šeit twitter.com/ogrescb
Ātri atbildēs uz jūsu jautājumiem elektroniski
Interesants jaunums OCB mājas lapā ir tiešsaistes saziņa. Tā ir iespēja lasītājiem – interneta lietotājiem – ātri noskaidrot interesējošos jautājumus saistībā ar bibliotēku. Sākumlapā, aktivizējot tiešsaistes lodziņu, tajā jāieraksta jūs interesējošais jautājums un bibliotēkas darbinieces, iespēju robežās, uz to atbildēs. Parasti tiešsaistes režīms ir aktīvs darba dienās no plkst. 11 līdz 16.
Jauno mājaslapu izstrādājis OCB datorspeciālists Jānis Ziediņš.
Varat lasīt 84 preses izdevumus
Bibliotēkai līdz ar Jauno gadu ir arī jauni žurnāli un laikraksti. Kopā 84 preses izdevumi: 61 preses izdevums atrodams lielajā lasītavā, savukārt 23 preses izdevumi atrodami mazajā lasītavā – bērnu literatūras nodaļā.
Notiks mācības
Bibliotēkā regulāri notiek dažādas mācības, jo tajā ir arī Reģionālais mācību centrs. Tuvākās mācības ir 22. un 23. janvārī,kad mācību centrā notiks e-Latvenergo automātisko rēķinu apmaksas apmācības Ogres rajona pašvaldību bibliotēku darbiniekiem.
Raksts publicēts sadarbībā ar Ogres novada Bērnu un jauniešu centra pulciņu "Skolēnu avīze".
2009. gada 14. janvārī, 09:04, Jauniešiem
Dmitrijs Sokolovs




Jaunākie komentāri
Labs raksts! Nelasot garus tekstus var iegūt noderīgu informāciju.